REAL-BAYERN 2-2 Real po raz trzeci z rzędu w finale Ligi Mistrzów!

Real-Bayern 2-2 Liga Mistrzów 2017/2018 półfinałPuchar Europy, obecnie zwany Ligą Mistrzów, to rozgrywki, w których Real Madryt zapisał piękną historię wygrywając 5 pierwszych edycji w latach 50. ubiegłego wieku. Ale to nie koniec. Real pisze ją nadal awansując do swojego 3. finału z rzędu. Dzisiaj Królewscy zremisowali z Bayernem i wobec wygranej w Monachium ten remis wystarczył, by odprawić Bawarczyków z kwitkiem. Czy ktokolwiek mógł to przewidzieć, gdy w grudniu Królewscy poddali ligę po porażce 0-3 z Barceloną u siebie? Gdy w kompromitującym stylu odpadli z Pucharu Króla po przegranej z Ogórkami także na własnym stadionie? Gdy jedno upokorzenie goniło drugie? A jednak madrytczycy się podnieśli i nawet jeśli nadal nie porywają stylem, to walczą do końca i niszczą trudnych rywali w jedynych rozgrywkach, jakie im zostały. W tych najważniejszych. Pokonali mistrza Francji, ograli mistrza Włoch, a teraz wygrali z mistrzem Niemiec i 26 maja zagrają w Kijowie. Z kim? Dowiemy się jutro, ale na 99% z Liverpoolem Kloppa.

Mecz rozpoczął się najgorzej jak mógł – już w 3 minucie Kimmich strzelił gola i gospodarzom zajrzało w oczy widmo powtórki ze spotkania z Juventusem. Dalszy ciąg był jednak identyczny jak w Monachium – Bayern przeważał, a gole zdobywał Real. W 11 minucie głową trafił Benzema przełamując swą trwającą od tygodni niemoc, a na początku drugiej połowy Francuz wykorzystał fatalny błąd Ulreicha i wyprowadził Los Blancos na prowadzenie. Wynik z Monachium się nie powtórzył, bo w 63 minucie dla gości trafił James (zawodnik Realu wypożyczony do Bayernu), ale więcej goli nie było. Było za to bardzo dużo sytuacji po stronie gości, sporo pracy miał Navas i dzisiaj bronił wspaniale. Były też kontrowersje, sędzia po zagraniu ręką Marcelo miał prawo podyktować rzut karny. Real nie zagrał wielkiego meczu, ale to co pokazał, wystarczyło do awansu. Wygranie Ligi Mistrzów pozwoliłoby zapisać ten rozczarowujący sezon po stronie plusów. Jest na to szansa.

Plus meczu: Navas, Benzema