REAL-EINTRACHT 2-0 Real Madryt wygrywa Superpuchar Europy

Real Madryt Eintracht Superpuchar Europy 2022W Helsinkach triumfator Ligi Mistrzów Real Madryt wygrał 2-0 z Eintrachtem, zwycięzcą Ligi Europy, i tym samym po raz piąty zdobył Superpuchar Europy. Wypada ten fakt po prostu odnotować, bo po prostu dopełniono formalności, a sam mecz był bez wielkiej historii. Niemcy nie mają składu, by zagrozić madrytczykom, i na boisku było to doskonale widać. Królewscy wcale nie narzucili wielkiego tempa, grali spokojnie, niczym na treningu, i w pierwszej połowie mogli za to leniwe tempo zapłacić, ale jedyną dobrą okazję Eintracht wzorcowo zmarnował, gdy w sytuacji sam na sam słaby strzał Kamady obronił Courtois, to w zasadzie było tyle jeśli chodzi o groźne akcje Eintrachtu. Na więcej Los Blancos nie pozwolili, a gdy tylko podkręcali tempo, od razu robiło się groźnie pod bramką Trappa. Dobre sytuacje mieli Vinícius, Benzema i Casemiro, którego uderzenie trafiło w poprzeczkę. Pierwszą bramkę strzelił Alaba po przytomnym dograniu Casemiro, a po przerwie akcję Viníciusa skutecznie wykończył Benzema, który strzelił gola numer 324 w białych barwach, tym samym wyprzedził Raúla i stał się drugim najlepszym strzelcem w historii Realu Madryt. Z kolei Carlo Ancelotti wywalczył swój 4. Superpuchar Europy (dwa z Milanem i dwa z Realem) i to jest rekordowe osiągnięcie wśród trenerów. Madrytczykom trzeba pogratulować – rozpoczęli nowy sezon tak, jak zakończyli poprzedni: zdobywając kolejne trofeum do swojej przebogatej kolekcji. Trofeum numer 98.