REAL-ALAVES 3-0 Trzy bramki i trzy punkty w Madrycie

Real-Alaves 3-0 hiszpańska la liga 2018/2019W lidze hiszpańskiej niby wszystko jasne – wygra ją jak zwykle Barcelona, lecz po błazenadzie z pierwszej rundy Real ma obowiązek gonić lidera i wygrywać swoje mecze. Tak też ostatnio robi. Dzisiaj na Bernabéu madrytczycy podejmowali walczące o europejskie puchary Deportivo Alavés i nie dali rywalowi żadnych szans. Dominowali od pierwszej do ostatniej minuty i chociaż nie grali zbyt intensywnie (bo przed nimi ciężkie spotkania z Barçą, Atlético i Ajaxem), spokojnie wygrali 3-0 redukując nieco stratę do lidera. Pierwsza połowa to pełna kontrola wydarzeń boiskowych i tylko jeden gol. Skuteczność to wciąż największy mankament gry Los Blancos – wiele podań w bok, zwalnianie akcji, które rzadko kończą się uderzeniem na bramkę. Dlatego długo nic nie wynikało z ogromnej przewagi Realu w środku pola, a pierwszą świetną akcję obejrzeliśmy dopiero w 30 minucie. Wtedy Vinícius uruchomił Reguilóna, ten dograł do Benzemy, a Francuz otworzył wynik. Była jeszcze druga szansa, gdy Benzema i Bale znaleźli się sami przed bramką Pacheco, ale sędzia zatrzymał akcję wymyślając spalonego.

Po zmianie stron tempo akcji Realu spadło, dzięki czemu goście mieli swoje szanse, ale pudłowali na potęgę. Gdy boisko opuścił kompletnie niewidoczny Bale, Królewscy dodali gazu i w samej końcówce dołożyli kolejne trafienia. Najpierw akcję rozprowadził i sam wykończył Vinícius, a w doliczonym czasie gry swojego gola strzelił rezerwowy Mariano, który udanie wraca po długiej kontuzji. Wielkiego futbolu może dziś nie było wiele, lecz był entuzjazm i wielkie chęci. Młodzież strzela, Real wygrywa. To dobre przetarcie przed środowym klasykiem z Barceloną i sobotnim derby z Atlético, które zweryfikują prawdziwą wartość drużyny Solariego.

Plus meczu: Vinícius, Benzema, Regilón