REAL-VALENCIA 2-0 Dobry wynik z trudnym rywalem

real-Valencia 2-0 hiszpańska la liga 2018/2019Valencia to bardzo niewygodny rywal Realu. W ostatnich 7 wizytach na Santiago Bernabéu Nietoperze aż pięciokrotnie urywali punkty gospodarzom. Dzisiaj jednak Los Blancos rozegrali przyzwoity mecz i wygrali 2-0 momentami pokazując zalążki niezłego futbolu. Mogła się podobać zwłaszcza pierwsza połowa, gdy podopieczni Solariego całkowicie zdominowali gości i nie dopuścili ich pod własną bramkę. Było zaangażowanie i pressing dawno nie widziany w Madrycie. Nie było natomiast jakości z przodu, gdzie gra zupełnie kulała. Wprawdzie już w 8 minucie Królewscy dość szczęśliwie wyszli na prowadzenie po samobójczym golu Wassa, ale potem zupełnie nie umieli zagrozić bramce Neto. Tylko jeden groźny strzał Bale’a to zdecydowanie za mało jak na taką przewagę.

Po przerwie role się odwróciły. Real spuścił z tonu i całkowicie oddał inicjatywę Valencii, niejako czekając na wyrównanie. Goście zmarnowali dwie świetne sytuacje, ale było to poważne ostrzeżenie, że mecz jeszcze wcale nie jest wygrany. Madrytczycy nie kwapili się do ataku, ale też mieli swoje sytuacje (najlepszą zmarnował Asensio, cień piłkarza sprzed roku). Rozstrzygnięcie zapadło w 83 minucie, gdy Benzema przytomnie zagrał do Lucasa (też średni występ Galisyjczyka), a ten trafił na 2-0.

Wynik cieszy, nastawienie także. Gorzej z jakością napastników, ale to nic nowego w Madrycie. Ten sezon trzeba się przemęczyć z tymi, którzy tu są. Stanowczo warto dawać szanse młodym, bo dzisiaj najlepsi byli ci, którzy grają rzadko.

Plus meczu: Carvajal, Llorente, Valverde