CELTA-REAL 2-4 Koncert w Vigo pod dyrekcją Benzemy

Celta-Real 2-4 hiszpańska la liga 2018/2019Pierwsze trzy testy Santiago Solari zdał celująco – pod jego wodzą Real wygrał 3 mecze strzelając 11 bramek. W 12. kolejce hiszpańskiej Primera División szkoleniowiec stanął przed najtrudniejszym z dotychczasowych zadań – na Balaídos czekała na Królewskich rozpędzona Celta, która w przypadku wygranej przeskoczyłaby madrytczyków w tabeli. Ale po kryzysie w Realu nie ma już śladu. Gdy więc po niespodziewanej porażce Barcelony z Betisem pojawiła się okazja, by zbliżyć się do Katalończyków na 4 punkty, Real ją w pełni wykorzystał rozgrywając jedno z najlepszych spotkań i wygrywając w Vigo 4-2. Szybka gra Los Blancos mogła się podobać, a bohaterem został niezwykle aktywny w polu karnym rywala Karim Benzema. W 23 minucie Francuz wykorzystał długie podanie Modricia i otworzył wynik, potem wypracował idealna pozycję Kroosowi, ale Niemiec nie trafił na pustaka. Po przerwie Beznema strzelił w poprzeczkę oraz przeprowadził drugą akcję bramkową, po której samobójcze trafienie zaliczył Cabral. To najlepsza wersja Karima w tym sezonie. Po drugiej stronie barykady był Bale, niewidoczny i nieprzydatny.

Gospodarze grali bardzo brutalnie, boisko z kontuzjami opuścili Casemiro, Reguillón i Nacho, ale zdziesiątkowana obrona Królewskich dzielnie wytrzymała napór rywali. Wprawdzie po golu kontaktowym Hugo Mallo zrobiło się niebezpiecznie, ale ostatecznie Real odpowiedział golem Ramosa (kolejna panenka z rzutu karnego) i już w doliczonym czasie gry bombą Ceballosa, która omal nie wyrwała siatki w okienku bramki Sergio. Na otarcie łez Celta strzeliła jeszcze jedną bramkę w ostatniej minucie meczu, ale trzy punkty pojechały z Galicji do Madrytu. Real zagrał mądrze i bardzo dojrzale. Aż trudno uwierzyć, że to ta sama drużyna, która przez 8 godzin nie umiała zdobyć gola i snuła się zagubiona po boisku w Barcelonie czy Sewilli. Czyżby Solari naprawdę miał magiczną różdżkę? Wypada życzyć mu, by pozostał na stanowisku do końca sezonu. Nie widzę innej opcji.

Plus meczu: Benzema, Odriozola