REAL-CELTA 6-0 Efektowne pożegnanie Bernabeu

Real-Celta 6-0 hiszpańska la liga 2017/2018Real w tym sezonie nie rozpieszcza swoich kibiców w Madrycie. Na Bernabéu stracił punkty w 13 spotkaniach, przegrywając aż 5 z nich – to wynik nie tylko wstydliwy, ale najgorszy w obecnym stuleciu, który nie przystoi mistrzowi świata i finaliście Ligi Mistrzów. Dzisiaj, w ostatnim meczu ligowym na własnym stadionie, była okazja nie tyle zmazać tę plamę, bo przeszłości nie cofniemy, ale przynajmniej miło zakończyć rozgrywki i godnie pożegnać publiczność przed wakacyjną przerwą. To się w pełni udało. Madrytczycy zagrali po królewsku i rozgromili Celtę aplikując jej aż 6 bramek, i to mimo nieobecności w składzie Cristiano Ronaldo. Kanonadę rozpoczął Gareth Bale w 13 minucie wykorzystując dogranie Modricia, a prawdziwą klasą Walijczyk błysnął kwadrans później przebojowo kończąc kontrę po perfekcyjnym podaniu Isco. Chwilę później Hiszpan idealnie przymierzył i sam cieszył się ze swojej bramki. Kolejne gole padały po przerwie, a jedynym nieobecnym na boisku był – co za niespodzianka – psujący niemal każdą piłkę Karim Benzema. W 52 minucie wynik podwyższył bardzo aktywny dziś Achraf, a w ostatnim kwadransie mieliśmy jeszcze trafienie samobójcze Gómeza po dograniu Asensio oraz bramkę Kroosa po przytomnej asyście Borjy Mayorala. Okazji było więcej (m.in. Modrić trafił w słupek), ale to i tak wynik znacznie przebijający to, co dane nam było oglądać w Madrycie podczas tego słabego sezonu. Wprawdzie w meczu o pietruszkę, jednak i tak mocno cieszy. Forma rośnie i trzeba ją tylko utrzymać na finał w Kijowie.

Być może niektórzy z tych piłkarzy opuszczą latem Real, głośno si e mówi np. o sprzedaży Bale’a. Jeśli tak będzie, to Walijczyk pożegnał się z Madrytem w najlepszy możliwy sposób. Dotychczas rozegrał w białych barwach 187 meczów strzelając 85 bramek i notując 59 asyst.

Plus meczu: Bale, Achraf
Minus meczu: Benzema