GRANADA-REAL 0-4 James i Morata demolują w Andaluzji

Granada Real 0-4 hiszpańska la liga 2016/2017Real w drodze po 33 mistrzostwo Hiszpanii jest na ostatniej prostej. Wystarczy wygrać ostatnie 4 mecze (nawet jeden z nich można zremisować). Oczywiście skala trudności pozostaje duża, bo na drodze staną Sevilla, Malaga i Celta – trzy silne ekipy, z których dwie już ograły Królewskich, a jedna Barcelonę. Dzisiaj czekało madrytczyków najprostsze zadanie – spotkanie ze zdegradowaną do Segunda División Granadą. W Andaluzji miało być lekko, łatwo i przyjemnie – i tak właśnie było. Lekko, bo gospodarze to najsłabsza z ligowych drużyn. Łatwo, bo nikt tam już o nic nie walczy. Przyjemnie, bo wiadomo było, że Zidane wypuści zmienników, a tych się ogląda znacznie przyjemniej niż toporny pierwszy skład. Chłopaki więcej biegają, więcej kombinują i więcej strzelają. Nie inaczej było na Estadio Nuevo Los Cármenes. James w 3 i 11 minucie załatwił sprawę wybijając gospodarzom z głowy marzenia o korzystnym wyniku, a w 30 i 35 minucie Morata dokończył dzieła zniszczenia. A przecież przed przerwą była jeszcze poprzeczka Lucasa i pudło na pustą Casemiro. Po zmianie stron Real już nie forsował tempa (to ten minimalizm Zidane’a, tym razem w pełni uzasadniony), ale i tak miał kolejne szanse, które powinien wykorzystać. W idealnych sytuacjach nie trafili Danilo, Ramos i Morata, a potem wszedł Benzema i partolił wszystko co dostał. Francuska parodia napastnika dalej pluje w twarz kibicom królewskiego klubu grając na poziomie polskiej okręgówki. Choć więc zapowiadało się na ostre strzelanie i w pierwszej połowie Blancos rozbudzili apetyty na znacznie więcej, skończyło się na czterech bramkach, lecz to i tak powyżej średniej w tym sezonie. Młodzież wykonała zadanie przed przerwą i potem mogła wrzucić na luz.

Plus meczu: James, Morata
Minus meczu: Benzema