5 goli w 9 minut – Robert Lewandowski show na Allianz Arena w Monachium

Lewandowski najszybszy hat-trick 5 bramek Bayern WolfsburgZwykle nie piszę tutaj o Bundeslidze, jednak trudno przejść obojętnie wobec faktu, gdy Polak bije rekordy, jakich nie mają na koncie najwięksi piłkarze świata, z Cristiano Ronaldo i Leo Messim na czele. W meczu mistrza i wicemistrza Niemiec Bayern Monachium do przerwy przegrywał z Wolfsburgiem 0-1. W drugiej połowie na boisko wszedł wracający po drobnej kontuzji Robert Lewandowski i zaliczył prawdziwe wejście smoka. W ciągu zaledwie 9 minut zdobył 5 bramek, a niewiele mu brakowało do zaliczenia szóstego trafienia. Nigdy wcześniej żaden zmiennik nie zdobył więcej niż trzech bramek. Zdobywając najszybszy hat-trick (202 sekundy), czteropak i pięciopak wszech czasów „Lewy” zapisał historię Bundesligi. Polak trafiał do siatki Wolfsburga w 51, 52, 55, 57 i 60 minucie gry, zaś trener Pep Guardiola widząc popis swojego napastnika tylko łapał się za głowę. W internecie zawrzało, zachwytom nad występem Roberta nie ma końca, powstał nawet nowy termin na określenie jego wyczynu: lew-trick.
   Niewielu jest na świecie piłkarzy, którzy strzelają w jednym meczu 5 bramek. W tym roku dwukrotnie zrobił to Cristiano Ronaldo w meczach Primera División, trzy lata temu Leo Messi wpakował 5 goli Bayerowi Leverkusem w meczu Ligi Mistrzów, w Bundeslidze czterokrotnie dokonał tego słynny Gerd Müller (który w latach 1965-1979 strzelił w 427 występach aż 365 goli i jest to wynik, który prawdopodobnie nigdy nie zostanie poprawiony), jednak żaden z nich nie zrobił tego tak szybko jak Lewandowski. Zadowolenia nie krył legendarny piłkarz, obecnie prezes Bayernu Karl-Heinz Rummenigge, który w Bundeslidze wpisał się na listę strzelców 162 razy: „Robert był prawie jak Gerd Müller – znajdował się w polu karnym zawsze we właściwym miejscu i właściwym czasie. Każdy jego strzał kończył się golem. Zabrakło mi tylko szóstej bramki, bo podwójnego hat-tricka jeszcze nigdy w życiu nie widziałem. Szkoda.” Jednak i bez tego szóstego gola trudno będzie pobić rekord Polaka. Kilka lat temu Lewandowski jeszcze w barwach Borussii Dortmund zasłynął ze strzelenia 4 bramek Realowi Madryt w półfinale Ligi Mistrzów, co na tym etapie rozgrywek jest osiągnięciem bez precedensu. Teraz zadziwił świat w sposób jeszcze bardziej spektakularny. W ten sposób uzyskał trafienie nr 99 w Bundeslidze i już za moment wejdzie do elitarnego Klubu 100 liczącego na razie 49 członków. Jego „legitymacja”, jak przystało na wyjątkowego snajpera, będzie nosiła „okrągły” numer 50.
Lewandowski najszybszy hat-trick 5 bramek Bayern WolfsburgLewandowski najszybszy hat-trick 5 bramek Bayern Wolfsburg