Wyniki losowania fazy grupowej Ligi Mistrzów

losowanie fazy grupowej Liga Mistrzów 2014/2015W Monako rozlosowano fazę grupową Ligi Mistrzów. Real Madryt trafił do grupy B, gdzie jego rywalami będą:
Basel, 17-krotny mistrz Szwajcarii (ostatnio 5 razy pod rząd),
Liverpool, najefektowniej grająca angielska drużyna (ponad 100 strzelonych bramek), która tylko o włos przegrała walkę o mistrzostwo w ostatnim sezonie,
Łudogorec Razgrad, mistrz Bułgarii (po raz trzeci z rzędu!), który awansował w niesamowitych okolicznościach Kosztem Steauy Bukareszt (Bułgarzy przegrali pierwszy mecz 0-1, u siebie strzelili bramkę w 90 minucie, a tuż przed końcem dogrywki w wyniku czerwonej kartki stracili golkipera. W bramce musiał stanąć zawodnik z pola, który w konkursie jedenastek wybronił dwa strzały i jego drużyna po raz pierwszy awansowała do Champions League).