Brazylia 2014 Dzień 12 – Neymar show i Ameryka górą w grupie A

Brazylia 2014 mundial mistrzostwa świataGrupa A: KAMERUN – BRAZYLIA 1-4 (Matip 26′ – Neymar 17′, 35′, Fred 49′, Fernandinho 84′)
Grupa A: CHORWACJA – MEKSYK 1-3 (Perišić 87′ – Marquez 72′, Guardado 75′, Hernandez 82′)

1 – 9

Zakończyła rozgrywki grupa A, a dwa ostatnie spotkania znów podniosły i tak wysoką średnią bramek na mecz. Trafienie nr 100 trwającego mundialu zapisał Neymar, który był najjaśniejszą gwiazdą meczu Brazylii z Kamerunem. Skazani na pożarcie Afrykanie wprawdzie się odgryźli i wyrównali (to dopiero ich pierwszy gol), ale Neymar trafił ponownie, a w 2 połowie kolejne gole dopisali Fred i Fernandinho. Gospodarze, którzy początkowo gubili się w obronie i tylko momentami grali na pełnych obrotach, pewnie pokonali słabiutki Kamerun i zgodnie z oczekiwaniami zajęli 1 miejsce w swojej grupie. W 1/8 finału spotkają się z Chile, i tam już będą musieli zagrać znacznie lepiej niż dzisiaj.
   Większe emocje wywoływało drugie spotkanie, w którym zmierzyły się dwie pozornie wyrównane reprezentacje Meksyku i Chorwacji. Trudno było wskazać faworyta, lecz ten w trakcie gry wyłonił się sam. Europa bardzo marnie się prezentuje na boiskach Brazylii, nie inaczej było dzisiaj. Chorwacja nie przypominała wychwalanej ekipy z poprzednich meczów i choć broniła się dzielnie, nie potrafiła stworzyć wielu groźnych sytuacji oddając raptem 2 celne strzały. Drużyna nie zachowała koncentracji pod koniec spotkania, kiedy to w ciągu zaledwie 10 minut straciła 3 gole i wraz z Kamerunem musi wracać do domu. Meksyk gra dalej i w 1/8 finału spotka się z Holandią.