Mundial Rosja 2018 Finał: FRANCJA-CHORWACJA 4-2 Francja mistrzem świata!

Mundial Rosja 2018 finał Francja mistrz świataW finale mistrzostw świata niespodzianki nie było – tytuł wygrała Francja, która grała najrówniej ze wszystkich drużyn, była pewna siebie i bardzo wyrachowana. Najlepiej było to widać w pierwszej połowie meczu z Chorwacją, gdy Francuzi oddali jeden celny strzał, i to nie z akcji lecz z rzutu karnego, a i tak prowadzili 2-1. Romantyzm drużyny Zlatko Dalicia nie miał szans w starciu z pragmatyzmem Didiera Deschampsa. Chorwaci walczyli ambitnie, prowadzili grę, bombardowali bramkę Llorisa, ale niewiele mogli zdziałać. Na samobójcze trafienie Mandžukicia jeszcze odpowiedział pięknym golem Perišić, ale jeszcze przed przerwą ten sam zawodnik zagrał ręką w polu karnym, a jedenastkę wykorzystał Griezmann. Po przerwie Francja pokazała swą siłę i w kilka minut zabiła wszelkie nadzieje Chorwatów, a druga odsłona finału naprawdę mogła się podobać. W 59 minucie precyzyjnie uderzył Pogba, a 5 minut później błysnął 19-letni Mbappé, którego mocny strzał dał Les Bleus trzybramkowe prowadzenie. Zmęczeni Chorwaci nie byli w stanie się podnieść i nie zmienia tego pudrująca wynik bramka Mandžukicia po poważnym błędzie Llorisa. Chorwatom należy się szacunek za walkę do końca, za próby, za emocje, ale w ogólnym rozrachunku to Francja była lepsza i zasłużenie wygrała rosyjski turniej. Wicemistrzom na pocieszenie pozostał tytuł najlepszego zawodnika mundialu przyznany Modriciowi oraz sam fakt, że i tak dokonali czegoś absolutnie wielkiego, największego w historii tego niewielkiego kraju. Natomiast Francja powtórzyła sukces sprzed 20 lat i znów jest najlepsza na świecie.