Brazylia 2014 1/8 finału – NIEMCY-ALGIERIA 2-1 Wymęczone zwycięstwo w ekscytującym starciu

mundial Brazylia 2014 Niemcy Algieria 2-1 1/8 finału1/8 finału: NIEMCY – ALGIERIA 2-1 (Schürrle 92′, Özil 120′ – Djabou 121′)

Po niezbyt interesującym spotkaniu Francji z Nigerią nadeszła pora na mecz, który miał być spacerkiem dla ekipy Joachima Löwa, a zupełnie nieoczekiwanie okazał się drogą przez mękę i z pewnością najlepszym z dotychczasowych spotkań 1/8 finału. Czy ktokolwiek uwierzyłby, że skromniutka Algieria będzie potrafiła walczyć z wielkimi Niemcami jak równy z równym? Tymczasem tak właśnie było i w pierwszej połowie to Afrykanie mieli znacznie lepsze szanse na zdobycie gola. Zabrakło im doświadczenia i chłodnej głowy, poza tym Niemcy mają w bramce Manuela Neuera, który kilkukrotnie uratował im skórę ryzykownymi, ale skutecznymi wjściami poza pole karne. Wielki mecz rozgrywał po drugiej stronie również Ra?s M’Bolhi, wychodząc obronną reką z nieprawdopodobnych sytuacji. W efekcie mimo miażdżącej przewagi Niemców w posiadaniu piłki remis utrzymał się do końca regulaminowego czasu gry, co już samo w sobie jest wielką niespodzianką. Algierczycy grali szybko, pomysłowo, z poświęceniem i niezywkle efektownie potrafili uwalniać się spod pressingu Niemców, którym napędzili dziś sporego stracha.
   Gdy Joachim Löw wprowadził na boisko Schürrle i Khedirę, gra jego drużyny zaczęła wyglądać znacznie lepiej, i właśnie pierwszy z wymienionych strzelił bramkę na samym początku dogrywki. Algierczycy próbowali odpowiedzieć, ale brakowało im sił, jednak kilkukrotnie stworzyli sobie niezłe szanse na wyrównanie. Ambitnie atakując jednocześnie narażali się na kontry, i po jednej z nich Özil zdobył 2 gola pieczętując awans Niemców. Do końca została minuta, lecz to nie zraziło dzielnych Afrykanów – chwilę później zdobyli bramkę kontaktową. Na wyrównanie zabrakło czasu.
   Algieria zakończyła swój udział w mundialu, ale jej postawa i radosna, świetnie zorganizowana gra zjednała tej drużynie serca kibiców. Jeśli odpadać, to właśnie w takim stylu.