Brazylia 2014 1/8 finału – HOLANDIA-MEKSYK 2-1 Męczarnie i skuteczny finisz Pomarańczowych

mundil Brazylia 2014 Holandia Meksyk 2-1 1/8 finału1/8 finału: HOLANDIA – MEKSYK 2-1 (Sneijder 88′, Huntelaar 94’k – Dos Santos 48′)

Trzeci mecz fazy pucharowej brazylijskich mistrzostw to wzorcowa konfrontacja Europy z Ameryką Południową. Spotkały się najlepsza ekipa rundy grupowej, aktualny wicemistrz świata Holandia i chwalona za styl reprezentacja Meksyku, której od 5 turniejów nie udało się przebrnąć tej fazy rozgrywek. Nie udało się również dzisiaj – Holandia wygrała w dramtycznych okolicznościach, bo jeszcze na 5 minut przed końcem regulaminowego czasu w ćwierćfinale byli Meksykanie.
   Na pierwszą połowę Holandia nie dojechała. Meksykanie grali szybciej, ich akcje były bardziej pomysłowe, i tylko szczęściu zawodnicy van Gaala mogą zawdzięczać, że nie padła żadna bramka. Trzeba jednak przyznać, że po jednej z akcji Robbena arbiter miał prawo podyktować rzut karny. Co sie odwlecze nie uciecze – gol dla Meksyku padł na początku 2 połowy, gdy Giovani Dos Santos popisał się mocnym uderzeniem zza pola karnego. Od tego momentu inicjatywę przejęli rozdrażnieni Holendrzy. Mieli wiele sytuacji, ale w bramce Meksyku świetnie spisywał się Ochoa. Skapitulował dopiero w 88 minucie po atomowym uderzeniu Sneijdera. Bramka padła późno, ale była wynikiem ogromnego naporu Europejczyków. Meksykanie nie wytrzymali kondycyjnie, ograniczając swą grę do przeszkadzania Holendrom i wyprowadzania kontrataków. Gdy myślami byli przy dogrywce, swój kolejny rajd przeprowadził niezmordowany Robben. Został sfaulowany w polu karnym, a sędzia tym razem nie miał żadnych wątpliwości. Jedenastkę w 94 minucie wykorzystał Huntelaar i wprowadził Oranje do ćwierćfinału. Van Gaal może odetchnąć, bo kolejny przeciwnik (zwycięzca meczu Kostaryka-Grecja) bedzie znacznie łatwiejszy.