REAL-SEVILLA 4-1 Spokojne zwycięstwo w spokojnym meczu

Próba generalną przed meczem z Manchesterem United zdana celująco – Real Madryt pewnie pokonał Sevillę 4-1 grając w nieco eksperymentalnym składzie (bez Alonso, Khediry, Özila, Di Marii). Mecz nie był zbyt emocjonujący, Królewscy zbytnio sie nie wysilali, bo też nie musieli. Sevilla nie przypominała drużyny sprzed pół roku, kiedy to nieoczekiwanie odebrała punkty Realowi. Madrytczycy grali spokojnie i niezbyt widowiskowo, ale kiedy decydowali się przyspieszyć, robiło się gorąco pod bramką gości. Kompletny mecz rozegrał Cristiano Ronaldo, który ustrzelił kolejnego hat-tricka (już po raz 20), a przy bramce Benzemy asystował. Właściwie to był one man show. Gdy w 60 minucie opuścił boisko, mecz praktycznie się skończył. Chłopaki niby walczyli i się starali, ale jeden głupek zniweczył ich trud – słaby tego dnia Higuaín (i nie tylko tego dnia) w niegroźnej sytuacji kopnął przeciwnika i wyleciał z boiska.  Kilka chamskich zachowań zaprezentował Arbeloa, któremu ostatnio brakuje już nie tylko umiejętności, ale i boiskowej kultury. Słabo zaprezentował się Modrić, notował wiele prostych strat i niedokładnych zagrań, a zbyt krótkie piłki z rzutów rożnych były wręcz irytujące. Czyżby drobny Chorwał nie miał siły? Nad drewnianym Essienem nie będę się pastwił, bo już wcześniej pisałem, że to jedno wielkie nieporozumienie w Realu. Jest wolny i drybluje chyba nawet gorzej niż Arbeloa. W sumie jednak wynik jest świetny i zawodnicy mogą w dobrych humorach czekać na potyczkę w Lidze Mistrzów. Mam nadzieję, że odpoczynek kilku ważnych zawodników sprawi, że z Anglikami zagrają szybko i sił wystarczy im na całe spotkanie, a nie tylko krótkie fragmenty. Trzeba odnotować powrót Pepe po trzymiesięcznej przerwie oraz dobry występ Kaki, który wprawdzie kariery w Realu już nie zrobi, ale przynajmniej się starał i grał naprawdę nieźle.